Jak vypadá náš motýlek?

Víte, proč vyrábíme motýlky pouze vázací? Proč nemají rozepínací sponu a proč si musíte zvolit správnou velikost? Těch důvodů je hned několik, především jde ale o vzhled a pohodlnost při nošení. Čtěte dál a zjistíte více.

Proč vázací?

Ptáte se, proč je náš motýlek pouze vázací? Důvodů je více. Prvním z nich je tradice. Cesta k motýlku tak, jak ho záme dnes, trvala přes dvě stě let a historicky prvního motýlka „moderního“ vzhledu si údajně roku 1886 oblékl Pierre Lorillard do klubu Tuxedo v New Yorku. Touto událostí mimo jiné zakotvil i podobu dnešního smokingu neboli „black tie“ jehož součástí je právě černý, hedvábný motýlek.

Tím nejdůležitějším je ovšem jeho samotný vzhled. V tomto případě vázací motýlek rozhodě vítězí, protože vypadá mnohem živěji a dospěleji než motýlek předvázaný, který působí poněkud škrobeně a odvažuji se říct že i dětinsky (nebo jak ho nazval můj kamarád, jako „skládací harmonika“). Podívejte se na následující obrázky a posuďte sami, protože za ty počáteční trable s vázáním to určitě stojí.

 Předvázaný motýlek   Vázací motýlek

Posledním, neméně podstatným důvodem, je i samotné vázání. Věřte tomu nebo ne, ale jakmile si jednou osvojíte techniku, bude vás to bavit a z vázání motýlka se pokaždé stane malá událost.

Proč beze spony?

Toto rozhodnutí trochu souvisí s předchozí vlastností našich motýlků, a to s jejich vázáním. Z vlastní zkušenosti totiž víme, že člověk je od přírody tvor líný, a jak už jsem zmiňovala v článku věnovaném péči motýlků, mohlo by se jednoduše stát, že bychom nechali motýlka přes noc (nebo nedej bože i déle!) uvázaného. A to by mu rozhodně neudělalo dobře. Podstatné je i to, že jsme nechtěli motýlka zatěžovat žádnými nevzhlednými kovy, ale zároveň jsem ani nechtěli nijak podporovat dnešní uspěchanou dobu. Nezapomeňte. Je to událost!

Proč bez regulace délky?

Naším heslem je jednoduchost. Proto vyrábíme motýlka bez složitých zařízení, která vlastně ani nejsou nutná, když můžeme jednoduše motýlka ušít v několika velikostech nebo rovnou na míru. Zároveň se tu opět ozývá i tradice, neboť regulovatelná délka motýlků je až „vylepšením“ moderní doby, které má optimalizovat ekonomiku dané firmy.

Toto vše jsou důvody, které dovedly našeho motýlka do podoby, v jaké vám ho nyní nabízíme a my doufáme, že budete nanejvýš spokojeni, stejně jako my :)