Jak nosit kapesníček do saka

Konečně jste si pořídili kapesníček do saka a nyní váháte, jak ho složit, kam si ho vzít nebo s čím ho zkombinovat? Zde vám předkádáme takový malý úvod do kapesníčků, ať nemusíte dlouho čekat a můžete rovnou vyrazit! Příště si povíme něco o historii, ukážeme si další, náročnější způsoby jak kapesníček do saka složit a přidám i podrobný návod, jak to nejlépe provést.

Jak složit kapesníček do saka

Existuje spousta způsobů, jak si kapesníček do saka složit. Liší se jak náročností, tak třeba i příležitostí, pro kterou se hodí. Zde je zatím přehled těch nejčastějších a řekněme i nejjednodušších způsbů.

klasika

Klasika

Tento styl, nazývaný také rovný, nebo prezidentský je vhodný pro elegantní a uhlazený vzhled a setkání formálnějšího charakteru jako je obchodní schůzka nebo i black tie dresscode. Obvykle je takto do klopy skládán jednobarevný, často bílý kapesníček.

trojuhelnicek

Trojúhelník

Nebo také „jeden růžek ven“ je velmi oblíbeným, neboť se hodí pro většinu příležitostí i pro jakýkoliv kapesníček.

ruzky_ven

Růžky ven

V tomto případě se jedná o poněkud uvolněnější styl, kterému budou slušet především všelijak vzorované kapesníčky.

nadychany

Nadýchaný

Tento způsob je snad nejjednodušší na složení a také velmi efektivní obzvlášť pro kapesníčky se složitým vzorem, protože mu umožňuje vyniknout. Jedná se ovšem opět o spíše volnočasový styl.

     dandy

Dandy

Dandy style je určitě nejextravagantnějším. Z klopy vám v tomto případě kapesníček pouze nevykukuje, ale přímo pořádně kouká :) Hodí se tedy opět pro méně formální záležitosti a pro jedince, kteří se chtějí trochu odlišit.

 

S čím ho nosit?

Je vhodné kapesníček do saka barevně sladit s vaším motýlkem nebo kravatou, což ovšem neznamená, že by měly být úplně stejné. Nikdy nenoste zároveň kapesníček s motýlkem ze stejné látky! To je snad jediným pravidlem nošení kapesníčků – všeho moc škodí. Takže jak to sladit? Řekněme, že jste si vybral například tento tmavě modrý kapesníček s květy a nyní váháte, co k němu. Nejlepší bude, když zvolíte motýlka v barvě, která se na kapesníčku vyskytuje, ale není zcela dominantní, tedy například žlutou. Pokud se jedná o událost ve formálnějším duchu, rozhodně volte motýlka jednobarevného (už barvy samy o sobě jsou dost pestré), ovšem jdete-li “pouze” s přítelkyní na večeři, můžete si obléci i divočejší variantu.

žlutý   Tmavě modrý kapesníček

Kam si ho vzít?

Kapesníček do saka se hodí snad pro každou příležitost, kam si oblékáte sako – od procházky ve městě až po svatbu. Nicméně je dobré se situaci přizpůsobit, a to jak volbou vzoru a barvy kapesníčku, tak i způsobem jeho složení do klopy. Obecně platí, že pro formálnějš události jsou lepší kapesníčky jednobarevné a složené buď klasicky, rovně, nebo s jedním růžkem ven, kdežto pro volnočasové aktivity můžete povolit uzdu své fantazii co se barev i stylů skládání týče a vyzkoušet třeba dandyho nebo nadýchaný styl.