O nás

Co děláme?

V Brně pro Vás šijeme oblečení a doplňky z kvalitních materiálů a bez kompromisů. Vše pro vás vyrábíme ručně a naším hlavním cílem není masová výroba, ale individuální přístup. Dáváme přednost kvalitě před kvantitou, což nám umožní více se soustředit na drobné detaily, které nemusí být sice na první pohled zřetelné, ale celému výrobku dodávají duši. Chceme, aby se za kažým jednotlivým motýlkem či kapesníčkem skrýval příběh, který s vámi chceme sdílet.

V čem jsme jiní?

Naše jedinečnost spočívá především v osobním přístupu. Chceme poznat naše zákazníky a společně s nimi sdílet radost, kterou nám výroba a následné nošení motýlků přináší. Chceme pomoci lidem, kteří třeba ještě váhají, nemají na nošení motýlků odvahu nebo mají strach z jejich vázání (což je častou a zbytečnou překážkou, jak se dozvíte tady).

Jak jsme vznikli?

Značku Evermo společně založili Víťa s Pájou na konci roku 2014. Přestože nápad tu byl už o několik let dříve, tak je všeobecně známo, že od samotného nápadu k jeho realizaci je obvykle dlouhá cesta. Co všechno předcházelo vzniku prvního motýlka? Nejdřív to byla spousta času věnovaná vymýšlení názvu, po názvu přišlo navrhování loga a tvorba webových stránek. Souběžně s tím také vznikaly první návrhy motýlků. Bylo nám jasné, že chceme vyrábět pouze motýlky vázací (proč, si můžete přečíst tady). Trošku jsme váhali ohledně regulace délky, ale tu jsme se nakonec z podobných důvodů rozhodli také vynechat a raději si přidat trochu práce s šitím motýlků v několika velikostech. Poté přišlo na řadu zkoušení materiálů, výběr látek, výroba štítků (které si taktéž sami vyrábíme) a v neposlední řadě i balení, v jakém motýlka zasíláme.

Kdo za tím stojí?

Víťa je kreativním mozkem a zakladatelem Evermo, což zahrnuje objevování nových materiálů a vzorů a také navrhování vlastních látek. Další náplní Víťovi práce je především marketing a obchod. Stará se o „sociální život“ Evermo (jako je náš Facebook a Instagram). Navíc neustále vymýšlí nové projekty, od soutěží pro vás, přes návrhy motýlků pro různé organizace na míru, až po naši účast na festivalech nebo marketech. Dále je také nadšeným fotografem, takže jeho práci můžete obdivovat i skrze všechny naše fotografie.

Pája, která na začátku sama a ručně šila všechny motýlky a kapesníčky. Po nějakém čase se však rozhodla jít vlastní cestou a Evermo opustila. I přes to jsme jí velmi vděčni za pomoc s nastartováním značky a budeme na spolupráci vzpomínat jen v dobrém.